Vad är det för mening med att starta upp en tråd om ett ämne om man inte är intresserad av att diskutera och ta del av andra människors åsikter?Men ett råd till er två; antingen så kontaktar ni Dorsin och framför era åsikter om detta projekt...eller så gör ni som de mer ortodoxa StarWars-fansen och vägrar acceptera några förändringar eller nya filmer förutom orginalen från 77-83 dvs ni blundar att det existerar en ny Åsa Nisse-film.
Jag kan mycket väl komponera ihop ett brev till Henrik Dorsin där jag framför mina åsikter, men vad är det som hindrar att jag dessutom tar upp och diskuterar ämnet här på forumet? Om ni inte håller med mig, så visst, det är helt okej med mig, men varför verkar så många vara så fast beslutna att tysta personer vars åsikter inte stämmer överens med ens egna? En mycket besynnerlig inställning för någon som frivilligt har registrerat sig på ett forumet, där syftet tvetydigt är att prata kring och diskutera olika filmer, serier, böcker, sådespelare osv. Är man inte intresserad av att höra människors åsikter så vore det kanske bättre om man inte registrerade sig på forumet alls från första början.
Och sen alla dessa små glirningar som ständigt dyker upp här och var när någon har gett uttryck för en åsikt som av någon eller några anses "fel". Ett jäkla översitteri är vad det är frågan om.
Någon aktiv administratör kan få var så vänlig och ta bort min användare från forumet. Jag märker att såväl åsikts som yttrande friheten är kraftigt begränstad här på Sci-Fi Nytts Forum, och jag ser ingen större mening med att vara kvar här som medlem. Tack på förhand.



Find content
Not Telling


